تبلیغات

نسل باران

|

بانک شماره و موبایل popup window

قالب های حرفه ای وردپرس

|

پلاگین وردپرس popup window

وب سایت دانشجویان کارشناسی و ارشد کامپیوتر خرم آباد - امروز آنکه می‎تواند نظام ما را در موضع قدرت نگه‌دارد دكترجلیلی است
نسل باران
وب سایت دانشجویان کارشناسی و ارشد کامپیوتر خرم آباد
امام علی (ع) می فرمایند: « زکات العلم نشرهُ» زکات علم نشر آن است.
به سایت ما خوش آمدید
آیت الله رجبی عضو جامعه مدرسین وقائم مقام موسسه امام خمینی(ره):
امروز آنکه می‎تواند نظام ما را در موضع قدرت نگه‌دارد دكترجلیلی است

مواضع این افرادی که کشور ما را در حالت انفعال می دانند یا ناشی از ساده لوحی آنان است و یا آن ها تحت تأثیر القائات دشمن قرار دارند و یا اینکه مزدوری دشمنان خارجی را می کنند. این افراد در پازل دشمن بازی می کنند و حرف های آنان را تکرار می کنند و امروز کشور ما در حالت بدر و خیبر است و ملت ما باید به گزافه گویی برخی افراد بخندند.

 
به گزارش رجانیوز، آیت الله رجبی، قائم مقام علامه مصباح در مؤسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی(ره) در گفت و گو با صابرنیوز در رابطه با کسانی که می گویند شرایط خوبی بر کشور حاکم نیست اظهار داشت: ما امروز در شرایطی قرار داریم که بزرگترین قدرت ها ی جهان حاضر می شوند بیایند در پشت یک میز در مذاکرات 5+1 با ما مذاکره کنند. این یعنی تمام قدرت های جهان به عنوان یک قدرت و ایران هم به عنوان یک قدرت که در مقابل همه آنها قرار دارد، با آنها مذاکره می کند. در این مذاکرات ایران است که از موضع قدرت سخن می گوید و آن قدرت ها در مقابل ایران در موضع ضعف قرا دارند.
 
وی افزود: البته این یک نمونه است و مسائلی از این قبیل فراوان است. به طور کلی امروز کشور ما همان طور که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند در شرایط بدر و خیبر قرار دارد و در مسائل مختلفی همچون سیاست خارجی، صنعت، کشاورزی، علم وفناوری پیشرفت های چشمگیری داشته ایم. همچنین ما دارای پشتوانه عظیم مردمی هستیم که حاضرند برای نظام تمام هستی خودشان را بدهند. این در حالی است که دشمنان ما در سراسر جهان درست مقابل این نقطه ای که ما قرار داریم هستند و هیچ گونه پشتوانه مردمی ندارند و این موضوع را انتخابات های با مشارکت کم و تظاهرات های اعتراضی که از سوی مردم در کشورهای غربی شکل می گیرد، نشان می دهد که دشمنان ما هستند که در موضع ضعف قرار دارند.
 
  
آیت الله رجبی با اشاره به موضع بالایی که امروز در آن قرار داریم تصریح کرد: امروز رئیس جمهوری که بر سر کار می آید باید این موضع قدرتمندانه و تهاجمی را ادامه دهد. اینکه امروز عده ای می گویند که کشور ما در حالت ضعف قرار دارد در بهترین حالت باید بگوییم که حاکی از نفهمیدن وضعیت جهانی و وضعیت امروز کشور ماست.
 
وی افزود: همچنین این مسأله حاکی از نشناختن مردم کشور ماست که به رغم تمامی تحریم ها و تهدیدها  هنوز مقاومت می کنند. مواضع این افراد که کشور ما را در حالت انفعال می دانند یا ناشی از ساده لوحی آنان است و یا آن ها تحت تأثیر القائات دشمن قرار دارند و یا اینکه مزدوری دشمنان خارجی را می کنند. این افراد در پازل دشمن بازی می کنند و حرف های آنان را تکرار می کنند و ملت ما باید به این گزافه گویی ها بخندند.
 
این مدرس برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: امروز ما به شخصی نیاز داریم که دشمنان جهانی ما را همانطور که امروز هستند، در حالت انفعال هرچه بیشتر قرار دهد و این حرکت پیشرونده ملت ایران را تحکیم ببخشد. رئیس جمهور باید فردی باشد که این واقعیت را قبول داشته باشد که ملت ایران در شرایط بدر و خیبر است و همچنین باید این موضوع را باور داشته باشد.
 
وی در ادامه گفتگوی خود با صابرنیوز افزود: رئیس جمهور بعدی باید در برابر تمام مستکبرین جهانی حالت تهاجمی داشته باشد. اگر امروز کشور را به دست کسانی بدهیم که معتقدند موضع کشور، موضع ضعف است و کشور را در حالت نابسامان می پندارند، نه تنها پیشرفتی نخواهیم داشت بلکه عقب گرد هم می کنیم.
 
وی با با تأکید بر تقدم اعتقاد به کارامدی دین و ولایت فقیه افزود: امروز کسی را می خواهیم که این حالت تهاجمی را به همراه اعتقاد به کارآمدی دین و تحت ولایت فقیه داشته باشد. اگر کسانی به سر کار بیایند که قائل به کارآمدی دین در حوزه اجتماع نیستند، در حوزه فرهنگ دینی و سیاست و معادلات خارجی مان دچار مشکلات زیادی خواهیم شد. با اینکه امروز دشمن با تمام توان خود به مقابله با ما می پردازد اما شاهدیم که توانسته ایم این تهاجم را به فرصت تبدیل کنیم و مشکلاتی را که غربی ها می خواستند برای کشور ما پیش بیاورند امروز گریبان گیر خود آن ها شده است.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گزینه درباره دکتر جلیلی خاطرنشان کرد: امروز کسی که می تواند حرکت رو به جلو کشور را ادامه دهد و نظام رادر موضع قدرت نگه دارد و به کارآمدی دین و ولایت فقیه باور دارد، آقای جلیلی است. ایشان از عمق جان به این موضوع قائل هستند که کشور ما در حالت بدر و خیبر قرار دارد و ما در حالت تهاجمی قرار داریم و این موضوع را ما در جلساتی که بعضا در خدمتشان بودیم، به صورت جدی در اعتقاداتشان دیدیم.
 
وی ادامه داد: آقای جلیلی قائل است که اگر راهی برای پیشرفت کشور ما وجود داشته باشند، تنها یک راه است و آن پیاده کردن اسلام در زندگی فردی و اجتماعی و بین المللی ماست. ایشان معضلات کشور ما را به خاطر دوری از ارزش های دینی می دانند و معتقدند اگر بخواهیم کشور را در مسیر تعالی به پیش ببریم باید روی ارزش های دین تکیه کنیم و این ها را در جامعه نهادینه کنیم و در مواضع بین المللی هم با این نگاه پیش برویم.
 
آیت الله رجبی تصریح کرد: ایشان در یکی از جلسات می گفتند اگر دیگران به صورت نظری این اعتقادات را دارند، بنده در تجریه عملی این مسائل را یافته ام که هرجا بر اساس موازین دینی حرکت کردیم، موفق بودیم و هرجا دچار نقطه ضعفی شدیم به خاطر این بوده است که از این آرمان ها و ارزش ها کوتاه آمده ایم.
 
وی اظهار داشت: آقای جلیلی از نظر ولایتمداری نمره بالایی دارند و از ابتدا این اعتقاد را داشته اند و در عمل هم این را نشان داده اند. ایشان قائل به این هستند که آنچه مد نظر رهبری است باید در عرصه داخلی و بین المللی اجرا شود.
 
قائم مقام علامه مصباح تصریح کرد: در بین کاندیداهای موجود ایشان اصلح هستند و کاندیداهای دیگر در هر کدام از این مزیت هایی که ایشان دارند با فاصله زیادی از ایشان قرار دارند. بعضی از کاندیاها که اصولگرا هم هستند و در این عرصه حضور دارند خودشان اقرار کرده اند که اقای جلیلی از ما انقلابی تر هستند.
 
وی ادامه داد: عناصری که برای جهش انقلاب و بالا رفتن انقلاب از مرحله کنونی به مراحل بالاتر نیاز داریم امروز در آقای جلیلی وجود دارد.
 
آیت الله رجبی در پایان گفتگوی خود با صابرنیوز افزود: ما هر جایی باید ببنیم وظیفه مان چیست و هرکسی را که می بینیم اصلح است و برای کاری شایستگی دارد، هرچند به ظاهر از جمع ما و یا منتسب به ما نباشد، باز باید از او حمایت کنیم. آقای جلیلی شخصی بودند که در ظاهر عضو جبهه پایداری و یا منتسب به این جبهه نبودند، اما جبهه پایداری و آیت الله مصباح چون تشخیص دادند که ایشان اصلح هستند، ایشان را معرفی کردندو همچنین اگر کسی از جمع های دیگر بود، اما اصلح بود، او را معرفی می کردند. مردم باید این را یک اصل  و یک درسی برای خود قرار بدهند که باید هر فردی که اصلح باشد، ولو از هر جمعی که می خواهد باشد، انتخاب کنند و این در سی بود که ما امروز از آیت الله مصباح آموختیم.


درباره وبلاگ


امام صادق(ع) می فرمایند: «اِنُّ لِکلِّ شیءٍ زکاةً و زکاةُ العِلمِ اَنْ یُعَلِّمَهُ اَهلَهُ» برای هر چیزی زکاتی است،و زکات علم آن است که آن را به اشخاص شایسته بیاموزید. (منبع: تحف.ص 364)

امام علی (ع) می فرمایند: « زکات العلم نشرهُ» زکات علم نشر آن است.

مدیر وبلاگ : s1390
مطالب اخیر
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
دریافت كد ختم صلوات
کلیه حقوق این وبلاگ برای وب سایت دانشجویان کارشناسی و ارشد کامپیوتر خرم آباد محفوظ است